Міністр закордонних справ Павло Клімкін у Мюнхені повідомив європейських колег, що РФ проводить спільні навчання з бойовиками та готує наступ на Україну
Про це він сказав після переговорів на рівні міністрів закордонних справ в нормандському форматі в Мюнхені, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на "Європейську правду".
"Зараз відбуваються спільні навчання російських військових (які базуються на території РФ) з одного боку, російськими військових, які перебувають на території Донбасу, та найманців", - переповів Клімкін суть переговорів.
"Я показав декілька фото того, як російська зброя постачається через кордон. Лавров на це ніяк не відреагував, не коментуючи це", -зазначив він.
"Я попередив і німецьку і французьку сторону, що навчання, які відбуваються зараз, а також просто шалені постачання зброї, а також зростання кількості обстрілів, а також тенденція, що постійно використовується заборонена зброя, важка артилерія, важкі міномети – ця тенденція абсолютно не припиняється. Тому я попередив їх, що ця тенденція веде до абсолютно свідомої дестабілізації", - розповів міністр.
"Ми бачимо, скільки боєприпасів зараз перетинає кордон, і ми розуміємо, що ці боєприпаси можуть скласти основу для подальшої наступальної операції", - наголосив Павно Клімкін.
За його словами, глава російського зовнішньополітичного відомства Сергій Лавров у відповідь закликав сторони "рухатися по політичному напрямку, але практично не коментував питання безпекове".
Нагадаємо, в цілому переговори глав МЗС у Мюнхені виявилися підготовчими до "повноформатних" через відсутність міністра закордонних справ Франції, а наступні - відбудуться у березні.
Джерелом корупції в Україні є українські політики.
Про це 13 лютого в ході дебатів під час безпекової конференції у Мюнхені заявив президент Петро Порошенко, відповідаючи на питання про боротьбу з корупцією в Україні.
"Я намагаюся побудувати антикорупційну систему, зробити прозору систему, запускаю багато конституційних реформ, зокрема, в юридичній сфері, хочу побудувати незалежний суд, без корупції, незалежний від політичного впливу. Бо в нас жахлива судочинна система", - заявив Порошенко.
При цьому він додав, що в Україні "дуже важко впроваджувати реформи".
Говорячи про боротьбу з корупцією, Порошенко заявив, що Національне антикорупційне бюро почало свою роботу.
"Вони виявили тих, хто брав хабарі на рівні міністрів. За місяць вони їх виявили і відкрили кримінальні провадження... Зараз вже запущено 3 кримінальні справи проти українських парламентарів. Один з них - мій колега, з моєї фракції (нардеп Ігор Кононенко)", - додав Порошенко.
Говорячи про міністра Айвараса Абромавичуса, Порошенко зазначив, що всі його заяви мають бути розслідувані.
"Його зараз не звинувачують у корупції, його звинувачують за політичний тиск", - додав Порошенко.
"Будь-ласка, не вірте, що Україна не змінюється. Ми робимо дуже важливі речі", - зазначив президент і додав, що Україна перебуває у стані війни, однак намагається реформувати банківську систему, витрачає гроші на військову сферу та "реструктуризує внутрішню систему".
"Це нелегко. Але нам важлива ваша довіра і солідарність", - підкреслив президент.
Він додав, до також необхідно інвестувати 1 млрд євро, щоб підвищити ефективність газотранспортної системи.
"Маємо підвищити конкурентоспроможність, але у нас немає для цього можливості. Ми закликаємо інвесторів вкладати в Україну, щоб модернізувати газотранспортну систему", - заявив Порошенко.
Як відомо, 3 лютого міністр економіки Айварас Абромавичус заявив про рішення піти у відставку. Однією з головних причин він назвав тиск і корупційну діяльність з боку Кононенка, який, за його словами, намагався взяти під контроль державні підприємства. Кононенко ці звинувачення заперечує.
Національне антикорупційне бюро зареєструвало кримінальне провадження за заявою міністра економіки Айвараса Абромавичуса про участь у корупційних схемах народного депутата Ігоря Кононенка.
Президент Європарламенту Мартін Шульц заявив, що Європа посилює економічну активність в Україні, але якщо гроші не доходитимуть туди, куди спрямовані, це буде катастрофою
Про це Шульц заявив сьогодні під час президентських дебатів на безпековій конференції у Мюнхені, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на "Українськ правда".
"Ми посилюємо економічну активність в Україні, але якщо гроші не доходитимуть туди, куди вони спрямовані, це буде катастрофою", - зазначив він.
За словами Шульца, Сирії та Лівії було виділено значні кошти на подолання кризи з біженцями - 2,4 млрд євро, виплачено 1,9 млрд.
"Ми можемо дати Україні набагато більше, якщо будемо певні, що вона дійсно виконає свої обіцянки, і що гроші підуть туди, куди вони мають прийти, знайдуть свою правильну ціль, лише тоді ми зможемо інвестувати більше. Якщо ми дійсно вирішимо проблеми, тоді в нас буде рівень довіри до людей, і в Україні також", - додав Шульц.
Він також наголосив, що міжнародні організації "мають не лише обіцяти, а й реально допомагати".
Сьогодні Шульц заявив, що Європарламент не зволікатиме з безвізовим режимом для України.
Крім того, сьогодні під час зустрічі з Порошенком Шульц підтримав ідею організувати групу підтримки для захисту прав кримських татар в анексованому Росією Криму.